Na imprezach nie trzeba być tak bardzo oficjalnym, jak za biurkiem w pracy. Trzeba zauważyć, że impreza firmowa jest często mylona z imprezą biznesową, czyli eventem o zupełnie odmiennym charakterze. W przypadku bowiem imprezy firmowej, najważniejsze jest to, aby zadbać o swoich pracowników w taki sposób, by ich późniejsza współpraca kojarzyła się raczej z koleżeńskim spotkaniem, niż oficjalnym obowiązkiem. Impreza biznesowa ma natomiast na celu poznanie swoich potencjalnych partnerów w interesach.
Jeszcze kilka lat temu głównym założeniem przyjęć firmowych było wspólne spędzenie czasu poza pracą. To znaczy pracownicy spotykali się w dużej sali i rozmawiali na tematy niekoniecznie związane z pracą. Urozmaiceniem mogła być muzyka.
Obecnie wiele okoliczności wpływających na charakter takich imprez zmieniło się. Przede wszystkim w firmach zaczęli pracować młodzi ludzie, którzy inaczej rozumieją zabawę. Dlatego też nikogo nie dziwią imprezy firmowe organizowane w klubach czy pod namiotami.
Nie jest także zaskoczeniem dla organizatorów informacja, że przyjęcie ma odbyć się np. się w stylu hawajskim, wiejskim lub Moulin Rouge. Modne stają się także imprezy, które łączą zabawę ze sportem, czyli imprezy off-road.
Sytuacje ekstremalne to niewątpliwie świetna okazja do nawiązania prawdziwych przyjaźni, będących gwarantem doskonałej współpracy. Ważne jest jednak, że na każdej imprezie firmowej – bez względu na jej charakter – trzeba pamiętać o regułach panujących w korporacji, a także o pewnej powściągliwości w zachowaniu i rozmowach.
Bowiem Prezesi zawsze chętnie czuwają nad swoimi pracownikami… Ale przy smacznym jedzeniu wiele niepoprawności może pozostać niezauważonych….